Обладнання для фільтрації та очищення повітря
Устаткування для очищення повітря, що застосовується для очищення повітря від пилу в системах вентиляції, кондиціонування і повітряного опалення, а також для захисту від забруднення пилом повітряного середовища будівель, споруд та прилеглих до них територій, метрополітенів, підземних і відкритих гірничих виробок, підрозділяється на наступні типи:
- обладнання для очищення повітря, що застосовується для очищення від пилу повітря, що викидається в атмосферу системами витяжної вентиляції - пиловловлювачі;
- обладнання для очищення повітря, що застосовується для очищення від зважених часток пилу повітря, що подається в приміщення системами припливної вентиляції, кондиціонування і повітряного опалення - повітряні фільтри
- Устаткування для очищення повітря в залежності від способу відділення пилу від повітряного потоку застосовують наступних виконань:
- обладнання для очищення повітря сухим способом, при якому відділені від повітря частинки пилу осідають на суху поверхню;
- обладнання для очищення повітря мокрим способом, при якому відділення частинок від повітряного потоку здійснюється з використанням рідин.
Промислова очистка повітря
Відомо, що безліч процесів - як в побуті, так і на виробництвах - приводять до утворення різного роду забруднень повітряного середовища.
Зрозуміло, відрізняються і підходи в системі видалення забруднень: в той час як домашнього пилососа вистачає звичайного повстяного фільтра, то для виробничих потреб нерідко потрібні високоефективні комплексні установки, що комбінують відразу кілька методів очищення повітря.
Методи очищення повітря
Звичайно ж, це далеко не всі методи, системи і установки очищення повітря і вентиляції: нерідко застосовуються і нижченаведені типи фільтрів.
- Власне, механічні повітряні фільтри різного ступеня пористості. У найширшому додатку застосовуються практично у всіх сферах людської діяльності: від побутових приладів до газових турбін. В якості основного фільтруючого елемента можуть використовуватися як ткані, так і неткані матеріали: повсть, поролон, сітки, натуральна і синтетична матерія, паперово-целюлозні склади.
- Електростатичні фільтри (осаджувачі). Ефект нейтралізації заснований на явищі статичної електрики. Пластини фільтра і уловлюються частинки мають протилежні електричні заряди, завдяки чому відбувається осадження небажаних повітряних включень на пластинах електрофільтру. Недолік таких систем очищення повітря - вимога до частої чищенні пластин фільтра.
- Дифузійно-інерційні вентиляційні фільтри тонкої очистки повітря HEPA (High Efficiency Particulate Arrestance). Завдяки волоконно-гофрованої структурі складного плетіння здатні ефективно осаджувати з повітряного потоку частинки розмірами від 0,6 до 6 мкм. Знаходять застосування в тих сферах, де висуваються підвищені вимоги до чистоти і стерильності приміщень (виробництво мікропроцесорної техніки, хіміко-фізичні лабораторії, хірургія, надточне машинобудування).
- Фотокаталітичний метод очищення повітря. Порівняно новий і перспективний підхід до очищення газоповітряних середовищ. Принцип роботи таких апаратів заснований на фотокаталітичному розщепленні шкідливих, (в тому числі і смердючих органічних), домішок шляхом окислення до нешкідливих складові під дією UF-випромінювання. Основний недолік - висока вартість і низька продуктивність пристроїв.
Важливість очищення повітря в виробничих приміщеннях
Останнім часом стрімко зростає кількість захворювань дихальної і кровоносної систем. У групі підвищеного ризику знаходяться робочі обробних виробництв, на постійній основі вдихають запилений повітря.
Ставтеся до персоналу з повагою і турботою, адже це ключовий фактор високої продуктивності праці, гарного настрою працівників, а, отже, - і економічного прибутку Вашої компанії.